gong_bg

Лаборал Куча - Валенсия 79:73, Лига Ендеса, 19-и кръг

168 07.02.2016
Отборът на Лаборал Куча Баскония нанесе първа загуба на лидера в баскетболната Лига Ендеса – Валенсия, като надигра „прилепите“ със 79:73 у дома в мач от 19-ия кръг. Огромна заслуга за успеха имаше плеймейкърът на баските Дарайъс Адамс, който се нагърби с отговорността в тежките момент и показа някои феноменални изпълнения.
Дотук в първенството „лос че“ задължително печелеше мачовете си, като само два пъти им се налагаше да играят продължения, които завършваха успешно.
Тимът на Велимир Перасович обаче дори не позволи на лидера да си мечтае за подобна развръзка на мача, като влезе много силно в срещата. Лаборал взе първата част с 21:17, но през втората започна да среща доста по-сериозен отпор, а и поразвали процента си от стрелба за три точки. Така почивката дойте при минимален аванс за гостите – 34:35
След нея изглеждаше така, сякаш Валенсия ще помете съперника си. Гостите набързо отвориха разлика от 6-7 точки, която обаче не стресна противника им. Лаборал не само, че навакса, но и започна на свой ред да трупа актив. Домакините дадоха само 11 точки на Валенсия в третата четвърт, което им позволи да имат далеч повече комфорт в заключителните минути.
За победителите Адамс завърши срещата с 21 точки и 4 асистенции, докато за Валенсия най-резултатен бе Джъстин Хамилтън с 27 пункта.